Banner-svatby

Svatby

Svatby jsou jedno z mých nejvíc oblíbených focení vůbec. Celý den je většinou nabitý příjemnou pozitivní atmosférou, lidi jsou plni očekávání, panuje i mírná nervozita a to i u mě. Dřív to býval týden před svatbou, když jsem pociťovala nemalou vnitřní nejistotu a neklid. S přibývajícími zkušenostmi  je to až v den svatby, ale patří to k tomu a už jsem si na to zvykla a vlastně se na to těším. Je to takový trochu adrenalin.
Pokud si mě chcete zamluvit na focení, určitě je potřeba se domluvit půl roku až rok dopředu. Fotím pouze jednu svatbu za den a fotkám věnuji dostatek času při zpracování. Pokud vám na fotografiích ze svatby hodně záleží – jsem pravý člověk pro vás:) Žiji tím okamžikem a moc mě to baví.

Nabízím focení od příprav až po hostinu, ale můžeme se domluvit i na menším rozsahu focení, to už se pak řeší na osobní schůzce, kterou si s vámi domluvím týden před svatbou.  Je pro mě důležité, aby novomanželé, když si mě objednají, počítali s tím, že já jsem tam pro ně a dělám svoji práci, kterou chci odvést dobře, aby fotky byly vydařené a k tomu je potřeba věnovat focení patřičný čas v uvolněné atmosféře. Většinou je to přibližně 1,5-2h focení po obřadu. Lze se domluvit i na focení po obědě, aby svatebčané dlouho nečekali.  

Dále nabízím focení v jiný den než svatební, převážně je to v neděli. Focení probíhá více v klidu a je dostatek času na přemisťování a vyhledání vhodného místa, světla a fotky jsou více propracované.  Můžeme fotit i formou editoriálu, přesně naplánované focení, místo a způsob focení.

S čím je potřeba během svatby počítat:

Každá nevěsta si dělá časový harmonogram. Jelikož ale většinou nemá moc zkušeností s chystáním svatby, však  se vdává poprvé:), napíšu zde pár situací, které je dobré vědět nebo s nimi počítat, že mohou nastat. Pokud už víte, že budeme fotit po obřadu, nepočítejte s tím, že pojedeme fotit ihned po skončení obřadu. Do časového harmonogramu určitě počítejte s gratulacemi, které u 60-100 lidi zaberou také pár desítek minut. Dále pak zábava, kterou kamarádi a rodina pro novomanžele nachystají, holubičky.... Zdržíme se určitě i u společného focení, kdy se pár lidí někde zapomene nebo si jde sednout do auta a pak se složitě hledají:) Focení skupinek jak rodinných tak kamarádských také zabere několik minut. Na samotné focení novomanželů většinou někam přejíždíme a pak se přesunujeme, popocházíme. Pokud už teď víte, že budou všichni hladoví, nachystejte jim po obřadu nějaké občerstvení, buď s sebou v krabičkách - chlebíčky, řízečky (věřte, že se to všechno sní..:), dále pak nějaký program, ať jim chvíle, kdy tam nejste, nepřijde příliš dlouhá.

Někdy se bohužel stává, že celý svatební den proprší a je velká škoda neudělat žádné nebo pár společných portrétů novomanželů. Vždy je potřeba počítat s tím, že to může nastat. Nějaký zajímavý deštník, pláštěnky, gumáky nejsou od věci. Na schůzce se můžeme domluvit na místech (les, pod mostem, park...), kde se dá alespoň trochu před dešťěm schovat. Pokud je svatba na zámku, lze fotit v zámeckých prostorách. Určitě není špatné se při objednání obřadu zeptat na podmínky. Já se ráda přizpůsobím a určitě jdu do všeho:) I při dešti mohou vzniknout zajímavé neotřelé záběry. Pokud je déšť tak silný, že fotit nelze, je možné využít focení v jiný den, neděle - pondělí, kdy má nevěsta ještě šaty a vůbec nevadí, že nebude mít stejný účes.
 

Ceník zašlu na vyžádání na mail.

Doba dodání fotografií: 6-8 týdnů

Rezeravace na rok 2016:
obsazené termíny:

7.5.2016

4.6.2016
11.6.2016
18.6.2016
25.6.2016

2.7.2016
9.7.2016
15.7.2016
23.7.2016
30.7.2016

srpen - nefotím

3.9.2016
10.9.2016
17.9.2016

GALERIE  SE PŘEDĚLÁVÁ
 !!!